מישהו נתקל פעם ב'הלשנה' לועדת הרבנים?? עלילה שקרית! • אני משתמש חדש, בד"כ נעזר הרבה בפורום ולא נצרכתי עד כה לכתוב פה, אבל היום קיבלתי טלפון מוזר למערכת שלי (לשלוחה של ניתוב) שהתחיל לשאול שאלות ואחרי כמה שאלות הבנתי שמדובר בועדת הרבנים והצלחתי להוציא ממנו שמישהו טען שיש בקו שלי דברים פסולים.
  הקו הינו פרטי של מוסד קטן (כולל) ואין שם דברים שאינם דברי תורה וכו'
  מישהו פעם נתקל בכזה דבר??
  חבר סיפר לי שבעבר התלוננו לו על הקו הרבה והיה לו חסימות ובסוף מצא שזה מתחרה שלו שהתלונן שזה קו חדשות והם פשוט חסמו בלי לבדוק ופנה במייל מפורט עם הסיפור לועדה ומאז הפסיקו לחסום לו את הקו, אני מתחיל לחשוש שנהיה פה דרך מאד קלה לחסום קו של מתחרה או סתם הצקות... • @איש-זך אכן. זה בעיה ידועה אין בדיוק איך להתגונן. חוץ מלהסביר לוועדה על העוולה. • ועדת החסמנים לעיניני חסימות • כנראה לא מדובר בוועדה כי בדרך כלל הם סוגרים קווים מיד ללא בעיות • @חנון-המרבה היום זה כבר לא הוועדה שחוסמת, הביאו משהו חדש. • @רבי-יצחק פַּרֵט • @איש-זך אמר במישהו נתקל פעם ב'הלשנה' לועדת הרבנים?? עלילה שקרית!:

  אני משתמש חדש, בד"כ נעזר הרבה בפורום ולא נצרכתי עד כה לכתוב פה, אבל היום קיבלתי טלפון מוזר למערכת שלי (לשלוחה של ניתוב) שהתחיל לשאול שאלות ואחרי כמה שאלות הבנתי שמדובר בועדת הרבנים והצלחתי להוציא ממנו שמישהו טען שיש בקו שלי דברים פסולים.
  הקו הינו פרטי של מוסד קטן (כולל) ואין שם דברים שאינם דברי תורה וכו'
  מישהו פעם נתקל בכזה דבר??

  נתקלתי במקרה דומה בקו של סמינר מביתר עלית...
  חסמו להם את הקו כתוצאה מעלילה של אחד שקיבל בטעות צינתוק והתעצבן. • @אייזיק יש הבדל פצפון ביניכם לההוא התקשרו ולך חסמו... • @איש-זך מוכר, נתקלתי בזה ממש לאחרונה
  לא נראה שיש מה לעשות. אבל לפחות הם בודקים ולא חוסמים ישר כמו שהיה פעם • אני גם חושב שאפשר לומר בזהירות שמשהו השתנה שם לטובה.. • @oror053 הוירוס קצת עזר, שום דבר לא השתנה, הם התחילו פשוט להיות יותר מתוחכמים, הם רוצים את דעת הקהל לטובתם, ונגד ימות, ובינתיים עם היחצנות שלהם התחילו קצת להצליח, הפסיקו לנתק קווים באגרסביות, יומיים הם חוסמים בחברה א' אח"כ חברה ב', ובאותו זמן כשזה קו לא בימות מאשרים במיידי בכל החברות. • @רבי-יצחק אולי באמת בגלל הקורונה.. לאחרונה יצא לי לדבר איתם והם פחות איומים מפעם. אבל אולי זו סתם הרגשה.. • הם ראו שאי אפשר בלי זה,
  הם פשוט פוחדים מדעת קהל אחרי כל מה שעשו להם בתקופת הקורנפלקס, סליחה - הקורונה... • @רבי-יצחק בהמשך למה שכתבתי - כעת זה נחשף בתקשורת מצורף כאן - הוועדה שכרה משרד יח"צ לטובתם ונגד ימות.

  חשיפה של נתי טוקר מדה מרקר, מסמך שהוכן על ידי יועצי התקשרות של ועדת הרבנים מאשר:

  הציבור החרדי הוא "קהל שבוי" בטלפונים הכשרים.

  על הציבור החרדי נכפה להיות עם טלפון כשר באיומי סילוק מהמוסדות.

  לועדת הרבנים אין מתחרים (מונופול בחסות משרד התקשורת?)
  [2 קישור לכתבה https://www.themarker.com/advertising/.premium-1.8939721?v=A89528CB5349D1DD0C941E8C7A8F9902

  היועצים של ועדת הרבנים לענייני תקשורת המליצו לאיים בתביעות ולשכור חברת חקירות נגד המתנגדים
  ועדת הרבנים, הגוף ששולט בתחום הכשרות בטלפונים הסלולריים במגזר החרדי, שכר לראשונה משרד יחסי ציבור ■ המשרד הכין תוכנית לוועדה שבה הודה כי הצרכנים החרדים הם "לקוח שבוי" ■ משרד היח"צ: "מדובר בטיוטה שכלל לא הוגשה לוועדה"
  תוכנית אסטרטגית שהוכנה עבור ועדת הרבנים לענייני תקשורת - הגוף שאחראי על חסימת האינטרנט וקווי תוכן במגזר החרדי - כוללת הצעות לאיים על יצרני חדשות במגזר החרדי באמצעות מכתבי התראה ואף להפעיל חברת חקירות נגד חברה מסחרית שנפגעת מפעילות הוועדה.
  בתוכנית, שגיבש משרד יחסי ציבור ששכרה הוועדה באחרונה, מוצגת פעילות הוועדה כמי שנעשית בכפייה על המגזר החרדי, שהינו "לקוח שבוי". מנגד, בחברה טוענים כי הוועדה לא אישרה את המסמך.
  במצגת האסטרטגית שהגיעה לידי TheMarker, מופיעה המלצה לוועדת הרבנים - גוף כשרות שלכאורה אינו פועל למטרות מסחריות - להשקיע משאבים בפרסום וקידום פעילות הוועדה, בין השאר בקמפיינים בעיתונות החרדית, בהדפסת עיתונים ייעודיים ובפעילות לובינג מול משרד התקשורת.

  ועדת הרבנים לענייני תקשורת שולטת מזה כ-15 שנה בתחום הכשרות בסלולר במגזר החרדי ומעניקה כשרות לכחצי מיליון מנויים. הוועדה מאפשרת שימוש רק במכשירים כשרים החסומים לאינטרנט ולשירותים נוספים, כולל הודעות סמס. במקביל, הוועדה שולטת בלעדית גם בקומות הכשרות של כל חברות הסלולר - סדרה של מספרי טלפון בעלי קידומת זהה המשויכים למסלולים הכשרים. במספרים אלה יש לוועדת הרבנים הרשאה לבצע חסימה של שירותי תוכן שלגביהם היא מחליטה כי אינם ראויים למגזר החרדי. כל חברות התקשורת פועלות בשיתוף פעולה עם ועדת הרבנים ומעניקות לנציג הוועדה יכולת טכנית לבצע את החסימה ללא כל פיקוח.

  בשנים האחרונות נמתחת ביקורת חריפה על התנהלות הוועדה. תחקיר TheMarker גילה כיצד הוועדה פועלת באופן שרירותי וללא נימוק לחסימת קווי תוכן פנים חרדיים, בהם קווי חדשות חרדיים ואפילו קווי מידע לחולים. במקביל, נציג הוועדה מנסה להשתלט גם על פעילות מסחרית ועל שיווק המכשירים הכשרים. לא רק זאת, אלא שהוועדה דרשה כי יתאפשר לנציג הוועדה להאזין להודעות קוליות בקבוצות שיח טלפוניות וזאת ללא ידיעת המשתתפים.
  הביקורת החריפה חילחלה גם למקבלי ההחלטות. בתקופת הקורונה חסמה הוועדה לא פעם קווי תוכן חיוניים הן של משרד הבריאות והן של מוסדות החינוך. חסימות אלה אילצו את משרד התקשורת להתערב ולכפות על הוועדה (למעשה לכפות על חברות התקשורת שמעניקות לוועדה את ההרשאה לחסימת מספרים) שלא לחסום קווים חיוניים.
  כדי להתמודד עם הביקורת החריפה, שכרה הוועדה לראשונה משרד יחסי ציבור פנים חרדי בבעלות יועצי התקשורת אבי בלומנטל ומני חדד. המשרד הכין לוועדה מצגת ל"מתווה פעולה" לוועדת הרבנים ב-2020. המתווה של משרד הייעוץ שמלווה כיום את הוועדה, מאמת הטענות שמועלות שוב ושוב נגדה, בנוגע לאחת הבעיות המרכזיות בפעילותה - העובדה שהצרכנים החרדים נאלצים לעתים לרכוש טלפון כשר בעל כורחם בשל כפייה קהילתית, בין השאר באמצעות "מוסדות", כך לפי המצגת.

  הכוונה היא למוסדות החינוך שמסרבים לקבל תלמידים למוסדות החינוך אם להורים אין מכשיר כשר. "חלק מקהל הצרכנים הוא קהל שבוי", נכתב במסמך. סיבה נוספת לכעס מצד הלקוחות, כך מודים יועצי הוועדה עצמה, הוא החסימה השרירותית של קווי תוכן, בין השאר של קבוצות שיח קוליות של בני משפחה - שירות הדומה לקבוצת וואטסאפ משפחתית שנחסם בחלקו על ידי הוועדה.

  ברשות התחרות החלו בחודשים האחרונים לבחון את פעילות הוועדה לאור העובדה שהיא מונופול בתחומה ואין ועדה נוספת שמחזיקה בהיתר למתן כשרות למספרי טלפון בקומה הכשרה. התוכנית התקשורתית מביאה זאת בחשבון ובמסמך הוועדה מוצגת ככזו שאין לה תחרות - דווקא כיתרון בפעילותה.
  המסמך גם יורד לשורש הבעיות של הוועדה דווקא בתוך הקהל החרדי. כפי שפורסם ב-TheMarker, החלטותיה אמנם היו אמורות להתקבל על פי רבני הוועדה, אבל בפועל רובם התנערו ממנה וטענו כי מזכירי הוועדה כלל לא מצייתים להם. במסמך נכתב כי ועדת הרבנים "סובלת מחוסר בלגיטימציה (אין ועדה דה- פקטו. הרבנים לא מתכנסים ואין 'פנים' כלפי חוץ)". עוד נכתב כי הוועדה "נתפסת כוחנית ומזוהה עם חסידות גור (חוסמת שרירותית)".

  לוועדת הרבנים הוצע לפעול כדי לשפר את התדמית שלה ולהבהיר את הצורך בפעילות הוועדה עבור המשתמשים החרדים. מנגד, מוצע גם "להחזיר מלחמה" לאותם גורמים שלטענת הוועדה משמיצים אותה. כך למשל, מוצע לפעול באופן אגרסיבי נגד שירותי התוכן החדשותי בטלפון המכונים "קווי הנייעס". הקווים האלה פועלים במודל של הכנסות לפי דקות שיחה, ולכן החסימות של ועדת הרבנים פוגעות במודל העסקי שלהם. לפי המתווה, הוצע "לחשוף את המניע של הכתבים ובעלי הקווים באמצעות מכתבי התראה"

  אחת מחברות שירותי התוכן שמובילה את המאבק בוועדה היא חברת ימות המשיח. נגד חברה זו הוצעו כלים אגרסיביים במיוחד. לפי המסמך הוצע להתחיל ב"ניסיון הידברות… ובהתאם לצורך, הפעלת חברת מודיעין כנגד ימות המשיח". עם זאת, אין אישור לכך שגורם בתוך הוועדה אכן אישר לשכור משרד חקירות.

  המסמך מציע לפגוע בקווי התוכן גם באמצעות הכיס. הוועדה אמורה היתה לבצע פעילות לובינג מול משרד התקשורת לביטול דמי הקישוריות - התשלום להעברות שיחה בין חברות תקשורת. צעד זה היה חותך לחלוטין את הכנסות קווי התוכן. בפועל, הוועדה שיש לה כוח פוליטי רב, אכן פעלה בשנים האחרונות מול משרד התקשורת בביטול דמי הקישוריות או במגבלות שונות שנועדו לפגוע בקווי התוכן.
  "טיוטה ראשונית"
  במקביל לשכירת משרד יחסי הציבור, החל בשבועות האחרונים קמפיין פנים חרדי באמצעות קבוצות וואטסאפ שנועד להיאבק בקווי התוכן הנאבקים בוועדת הרבנים. הפעילות נעשית באמצעות קבוצות וואטסאפ אף שלפי הוועדה אין היתר להשתמש באפליקציה זו. במשרד יחסי הציבור מדגישים כי אין להם כל קשר לפעילות זו.
  שאלת המדיניות לגבי ועדת הרבנים לענייני תקשורת מגיעה כעת לפתחו של שר התקשורת הנכנס יועז הנדל. בפני הנדל הונחו טענות רבות נגד הוועדה בשל חסימות הקווים השרירותיות. הנדל עצמו סבור כי באופן עקרוני יש לאפשר לוועדה לפעול מאחר והיא פועלת באמצעות הרשאה שמעניקים להם המנויים כאשר הם רוכשים מסלול טלפון כשר. עם זאת, הנדל מתכוון לבחון את הסוגיה בחודשים הקרובים.
  ממשרד בלומנטל חדד תקשורת נמסר: "מדובר בטיוטה ראשונית שנכתבה לצורך סיעור מוחות בין עובדי המשרד, אשר מעולם לא הוגשה לוועדה וברור שלא אושרה. בין היתר הטיוטה מתייחסת למכלול השמצות שפורסמו כנגד ועדת הרבנים לאורך השנים בכלי התקשורת ודרכי ההתמודדות מולם". במשרד דחו את הטענה כי יש להם קשר כלשהו למפעיל קבוצות וואטסאפ עבור הוועדה.
  מטעם ועדת הרבנים לעניני תקשורת נמסר: "איננו יודעים על מה מדובר, מעולם לא ראינו מסמך מעין זה ואין לנו כל קשר אליו". • @רבי-יצחק
  חשבת לעצמך למה אף אחד לא העלה את זה עד עכשיו • @sbb0799 לא, אשמח מאוד להסבר. • אח... מי שראה את הכתבה השבוע בהמודיע נגד ימות המשיח, מבין טוב מאוד מה שיצחק כתב כאן. • @עתיקין היה גם במשפחה ובקהילה, מילה במילה. עושים צחוק מעצמם, ככה לא עושים יח"צ 'אותנטי' • אבל ממה שאני נהנתי, שהם כל כל מעריכים שם את מערכת טליפ, כאשר למערכת טליפ יש חברה בת שחסומה בועדת הרבנים, ורוב השירותים שמערכת טלפיפ נתנו בתקופות הקורונה נתנו דרך המערכת שאינה מאושרת בועדת הרבנים.
  מנסיון ! • @עתיקין חברת בת שלהם ממש לא חסומה בוועדה, רק קווים שמלשינים.


התחבר כדי לפרסם תגובה