הסוף ל"ועדה"?

 • @כלומר תעלה לפה את הכתבה לטובת החסומים? • כתבה מ"כיכר השבת" אותו דבר, לא? • @עידן אמר בהסוף ל"ועדה"?:

  @כלומר תעלה לפה את הכתבה לטובת החסומים?

  1.
  דרמה בשוק הסלולר החרדי: רשם העמותות הגיש בקשת פירוק לוועדת הרבנים לענייני תקשורת
  בבקשה נכתב: "בדיקתנו הצביעה על חשש לליקויים משמעותיים שנפלו בהתנהלות העמותה, שנסמך הן על תלונות שהתקבלו אודותיה, הן מעיון בנתונים המופיעים בדיווחים השנתיים שהגישה והן מתשובות שהשיבה לשאלות הרשם"
  אביאור אבו15:2805.08.20
  רשם העמותות ברשות התאגידים הגיש היום (ד') לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשת פירוק לעמותת ועדת הרבנים לענייני תקשורת. מדובר באירוע דרמטי שאם ויצא לפועל, ישפיע על ענף הסלולר הכשר, הנשלט בידי הוועדה מאז הוקמה ב-2005. עילת הפירוק: "פעולות העמותה מתנהלות בניגוד לחוק, למטרותיה או לתקנונה".

  בבקשה נכתב כי "בדיקה שנערכה על ידי הרשם בעניינה של העמותה הצביעה על חשש לליקויים משמעותיים שנפלו בהתנהלות העמותה. חשש זה נסמך הן על תלונות שהתקבלו אודות העמותה, הן מעיון בנתונים המופיעים בדיווחים השנתיים שהגישה העמותה והן מתשובות שהשיבה לשאלות הרשם".

  בין הצדדים נתקיימה בתחילת הבדיקה תכתובת ענפה עד שבסופו של דבר נשלח לעמותה בספטמבר 2016 דו"ח תוצאות בדיקה אשר סיכם את הממצאים שעלו. עיקרי הממצאים הראו כי במהלך שנות פעילותה קיבלה העמותה כספים בהיקף משמעותי מחברות הסלולר, עמן התקשרה בהסכמים, לצורך מימון פעילות מוקד טלפוני ללקוחות המעוניינים בטלפונים כשרים. בבדיקה נמצא כי ב-2007 העמותה העבירה פעילות זו לחברות פרטיות שונות, כאשר היא אינה מקבלת תמורה בגין העברת הפעילות, ותוך שהיא מאפשרת לגורמים פרטיים לעשות שימוש בשמה של העמותה במטרה לגרוף רווחים. בתוך כך עלה חשש כי הפעילות הועברה לגורמים פרטיים הקשורים לבעלי תפקיד בעמותה, דבר שעשוי לעלות לכדי חלוקת רווחים.

  בנוסף, עלה בבדיקה חשש כי העמותה אינה מקדמת את מטרותיה, כי מוסדות העמותה אינם מתפקדים וכי היא אינה מגישה דיווחים שנתיים תקינים. כמו כן, בדיקת הדיווחים שמסרה העמותה לרשם העלתה חשש כי אלה אינם משקפים את פעילותה. בעקבות הממצאים, הודיע הרשם לעמותה כי עניינה יועבר ליחידת אכיפה ובקרה ברשות התאגידים כדי לשקול הגשת בקשה לפירוק. בינואר 2017 ובמרץ 2019 נשלחו לעמותה התראות לפני פירוק והיא נדרשה לתקן את הליקויים לפני הגשת בקשת פירוק לבית משפט.

  בפברואר האחרון נשלח לעמותה מכתב התראה משלים אשר פרט את העניינים שהעמותה נמנעה מלהשיב לגביהם או שהשיבה באופן שאינו מניח את הדעת כי היא מתנהלת כדין. "תשובות העמותה נעשו באופן מתחמק ולקוני ומבלי שהוצגו פרוטוקולים המתעדים את החלטות מוסדות העמותה" נכתב בבקשה. ב-2 באוגוסט הודיע הרשם לעמותה כי בכוונתו להגיש את בקשת הפירוק.

  מעבר להתנהלותה הפנימית, עלו לאורך השנים טענות רבות מהציבור כלפי חסימות המספרים שמבצעת הועדה ועל היותה מונופול בשוק הסלולר הכשר. אף מבקר המדינה העיר בעבר על ליקויים בהסכמים שחתמה מול חברות הסלולר ועל חוסר האפשרות לנייד מספרים. אתמול התקיים דיון בוועדת הכלכלה של הכנסת בנושא העמותה, ויו"ר הועדה, חה"כ יעקב מרגי, הנחה את רשות התחרות להגיש את ממצאיה בתוך כחודש.

  2.
  הישג לטלקום ניוז: מש' המשפטים מפרק את "ועדת הרבנים לענייני תקשורת"
  הישג ענק ל-Telecom News: משרד המשפטים הגיש בקשה לפירוק "ועדת הרבנים לעינייני חסימות תקשורת"
  מאת: אבי וייס, 5.8.20, 18:01

  לאחר אין ספור כתבות באתר טלקום ניוז על החסימות השערורייתיות של קווים ב"קומה הכשרה", כולל של קווי חירום וקווים חיוניים אחרים, ולאחר ישיבת הכנסת המבישה אתמול, במסגרתה בוצע "תרגיל" בו נפתחו קווים כדי שחברי הכנסת יראו, שאין חסימות, והקווים הללו נחסמו שוב מיד לאחר הדיון בכנסת, החליט משרד המשפטים לפרק את "ועדת הרבנים לענייני חסימות תקשורת" לרווחת הציבור החרדי. ניתוח ההשלכות של המהלך הדרמטי הזה.

  בתמונה כאן למעלה משמאל (לחיצה על התמונה מגדילה אותה), אפשר לראות את התוצאה המוצלחת של מאבק בן למעלה מ-7 שנים, שאתר Telecom News מנהל לטובת הציבור בכלל והציבור החרדי בפרט, בנושא "הקומה הכשרה".

  בשנים הללו הגשתי לא מעט בקשות ומסמכים לרשם התאגידים במשרד המשפטים, כדי שיחקור לעומק מה נעשה בתחום "הקומה הכשרה", לאור אין ספור של תלונות, שהגיעו אלי בתחום הזה.

  באתר זה יש לא פחות מ-210 כתבות חשיפה על נושא "הקומה הכשרה" ופעילות "עסקני ועדת הרבנים לענייני חסימות תקשורת", כך אנו מכנים את "ועדת הרבנים לענייני תקשורת", ששכחה את תפקידה - לחלוטין.

  החשיפה של ההחלטה להגיש בקשה (הבקשה כאן) ע"י משרד המשפטים, לפרק את העמותה מבית המשפט המחוזי בי-ם, נעשתה ע"י אתר "כיכר השבת" - הכתב ישי כהן, והחשיפה המלאה באתר "כיכר השבת" יש כאן.

  על פי אתר בית המשפט, ידון בבקשה הזו כבוד השופט אביגדור דורות, (בתמונה משמאל), כבוד השופט אביגדור דורות - התמונה מאתר בית המשפטמבית המשפט המחוזי י-ם.

  למעשה, ההחלטה הזו הייתה אמורה להתבצע כבר ב-2019. פרסמנו אז את המאמר תחת הכותרת:"האם עמותת "ועדת הרבנים לענייני תקשורת" תפורק בקרוב?" וכותרת המשנה של הכתבה הייתה: "סקופ בלעדי: התשובה היא כנראה שכן. תוך כשבועיים רשות התאגידים במשרד המשפטים עתידה לפנות לבית המשפט בבקשה לפירוק העמותה לפי החוק, לאור הגילויים החדשים ומחרידים, שנחשפו בהתנהלות העמותה הזו (שקוראינו מכירים היטב). אם אכן העמותה תפורק, זו תהיה "רעידת אדמה" בקנה מידה שלא יתואר, בכל התחום של ה"קומה הכשרה" והתקשורת בעולם החרדי."

  אולם, לחצים פוליטיים הביאו לדחיות חוזרות ונשנות של ההחלטה הזו.

  אבל, גם החלפת חוקרים ובעלי תפקידים, שעסקו בתיק הזה ברשות התאגידים במשרד המשפטים, לא יכלה למנוע את הבלתי נמנע - הגשת בקשת צו פירוק מבית המשפט המחוזי.

  למה? זה מוסבר היטב ברשימת החשיפות שלנו - רק מ-3 החודשים האחרונים, שיש כאן בנספח א' כאן למטה.

  מדובר בעשרות רבות של הפרות חוק בצורה של חסימות, רק ב-3 החודשים האחרונים, מלווים ב"מסך עשן" של גיבוי וחיפוי בלתי חוקי מצמרת משרד התקשורת.

  הצפצוף על חוקי מדינת ישראל הפכו ליותר ויותר בוטים, ולכן זה היה בלתי נמנע, שהנושא יגיע לפתחו של בית המשפט, בבקשה להוציא צו פירוק לעמותה, שיצאה מכל שליטה ומחוץ לכל מסגרת חוקית מוכרת במדינת ישראל.

  מהן ההשלכות המיידיות של הבקשה הזו, לצו פירוק של העמותה?
  התהליך המשפטי רק בתחילתו. עדיין צו פירוק טרם הוצא. מדובר בהליך משפטי לא פשוט, שבו "עמותת הרבנים" תנסה להילחם בכל האמצעים, שהיא יכולה לנקוט בהם (כולל פוליטיים), כנגד משרד המשפטים, בבית המשפט ומחוצה לו.
  מנגד, גופים אחרים, שמטפלים בנושא הזה, יכולים לקבל "אומץ", ממה שנקט היום משרד המשפטים ובכלל זה: רשות התחרות (שחוקרת את ההסכמים המונופוליסטיים בין הוועדה לחברות התקשורת), היועץ המשפטי לממשלה (שבודק את ההבטים הפליליים, לכאורה, של פעילות הוועדה, כולל קשריה עם צמרת משרד התקשורת וגופים נוספים), משרד התקשורת (שבודק מזה שנים את נושא החסימות), הרשות להגנת הצרכן (שיש בפניה עשרות אם לא מאות תלונות, כולל פניות מסודרות עם מסמכים ממני), המועצה לצרכנות (גם אליה הגיעו עשרות אם לא מאות תלונות) וכמובן חברות הסלולר והתקשורת הקווית עצמן, שתהיינה כעת יותר זהירות בהתנהלות שלהן בתחום "הקומה הכשרה".
  השפעה עקיפה תהיה בכך, שאם יוצא צו פירוק מבית המשפט, תוקמנה עמותות חדשות של כשרות בתקשורת, ויש סיכוי סביר להוזלה משמעותית במחירי הטלפונים הכשרים. העלויות של הכשרות של היום, הפכו להיות בלתי הגיוניים בכל קנה מידה. זו יכול להיות בשורה צרכנית מאוד חשובה לציבור החרדי.
  השפעה עקיפה נוספת אפשרית, שאולי חברי כנסת יפעלו למסד את תחום הכשרות הזו, בחוק ספציפי חדש, לנושא כשרות בתקשורת, בדומה לחוק הקיים לגבי כשרות בתחום המזון.
  נדווח על ההתפתחויות הללו ממש בקרוב, לאור ההתפתחות המסעירה והחשובה, שהתרחשה היום.

  מדובר ללא ספק בבשורה מאוד חשובה לציבור הצרכנים החרדי, ש-52 אלף איש מתוכו חתמו על עצומה, שקראה להפסיק מיידית את ההשתוללות הזו של "עסקני הוועדה". נקווה, שבקשתם תתממש בבית המשפט - ממש בקרוב.

  נספח א'
  כתבות על החסימות בתקופתו של שר התקשורת הנוכחי - יועז הנדל:
  התפרעות "עסקני ועדת הרבנים לענייני חסימות תקשורת" נמשכת בלי מעצורים!
  "עסקני ועדת הרבנים לענייני חסימות תקשורת" מנצלים חולשת שר התקשורת!
  עסקני ועדת הרבנים לחסימות תקשורת מכים שוב: חסמו את משרד התקשורת!
  מה "ימכור" שר התקשורת לוועדת הכלכלה של הכנסת בעניין חסימות המספרים?
  כצפוי, מש' התקשורת לא מצא מספרים שנחסמו-דיון בכנסת על הקווים הכשרים.

  הכתבות האחרונות אודות החסימות בשלהי כהונת השר הקודם דוד אמסלם ובתקופת החפיפה עם השר החדש יועז הנדל:
  חשיפת המסמך המוכיח שיש מי שמאזין לשיחות במגזר החרדי בניגוד לחוק!
  מש' התקשורת גרם למעבר ל"תקשורת מתחילת המאה הקודמת" עבור החרדים.
  שרי התקשורת והבריאות משקרים לציבור בעניין העברת נתוני איכון מהשב"כ!
  עוד אתנן פוליטי לעסקנים החוסמים קווים על הגב של הציבור באמתלות שקריות!
  השתוללות "עסקני ועדת הרבנים לענייני חסימות תקשורת" נמשכת באין מפריע! • עכשיו רק יש להתפלל חזק, שלא ניפול בין הכסאות, ויצא שכרינו בהפסדינו המרובה • @zxc הסר דאגה מלבך, על וועדת הרבנים אף גוף לא יכול,
  גם אם יתכנסו שועי עולם ויכריזו מלחמה - לא יזיזו מילימטר בועדה........
  לצערנו • @עידן
  אמת דעו לכם ב650,000 שהם מקבלים כל חודש הם מושיבים את מיטב העורכי דין לתת להם הרשאות חוקיות לכל מה שהם עושים • הועדה הזו לא תתפרק ויהי מה.
  אתם תראו שהפתרון בסוף יהיה הבנה הדדית בין הצדדים שצריך להסתדר איכשהו. כל אחד מהצדדים יתפשר במשהו ויהיה פתרון. הועדה תבין שהחוקים שלה אינם גזרת שמיים, וימות יבינו שצריך פיקוח כלשהו על הקווים. זה יקח זמן - אבל יקרה בסוף.
  המריבה הזו עוד תהיה שייכת להיסטוריה וכולנו נצחק על האבסורד הזה שאנחנו פרנסנו את הועדה בו בזמן שרבנו איתם על חסימת קווים.
  ויותר מזה, אנחנו משלמים לועדה כסף על טלפון כשר, איתו הם שוכרים עורכי דין נגד ימות, ומנגד אנחנו חותמים על עצומות נגד החסימות, ומפרנסים את ימות מהקווים שלנו, שהם שוכרים עו"ד נגד הועדה.
  אז מה הולך פה? מי נלחם במי?
  אנחנו ב..עצמנו?!
  נחכה בסבלנות לפתרון המושיע מחרב איש ב..עצמו. • @oror053
  כל מילה אמת השאלה מתי זה יקרה כי המריבה הזו לא התחילה אתמול ולא נראה שהיא הולכת להיגמר מחר • וסתם מידע שכדאי לשים לב אליו: אנשי הוועדה נוברים בפורום 24 שעות, ללמוד על כל טריק וכל מספר פתוח.. אז נא להזהר • פוסט זה נמחק!


 • שימו לב - לועדה כבר יש הרבה מאוד זמן הוראה על פירוק
  ובכל זאת היא עדיין שרירה וקיימת ברוך השם, כך ש....
  וחוצמיזה ברגע שזה על אמת קורה הם פשוט מקימים עמותה חלופית עם אותם אנשים ורושמים להם איזה מטרה דומה והם ממשיכים כך שעוצו עצה ותופר דברו דבר ולא יקום
  היהדות החרדית תנצח
  גם - אם יש לנו הערות והערת חשובות- כל הרבנים כולל הרב סילמן שהקים את הדרן נגד הפירוק של הועדה

  ולהסיר דאגה מלבכם אני אין לי שום קשר לועדה אני סתם משתמש ומקים קוים כאן בימות • פוסט זה נמחק!


 • @קומבינטור כנראה שאינך מבין מדוע ביהדות נצרכת הנהגה רבנית ואיך דרך מנהיגותה ואיך אנחנו אלא שבכלל רוצים בה ואז תבין שהכוח ביהדות שמעמיד הנהגה הוא זה שמתנזר מהנהגה כזו.....
  אין חולק שנצרך פיקוח בתחום השאלה ע"י מי? • @שולי
  אתה מוזמן לשאול את הרבנים האם הם מעוניינים לפרק את הועדה
  ושוב גם אם יש לנו הערות - ויש הערות ואולי גם לרבנים יש הערות
  זה עדיין לא סיבה לקעקע את זה כיון שאין אפשרות למצוא לזה תחליף ברמה הזו!!
  הרבנים מבינים שאם יפרקו את הועדה הזו יקומו 8 אחרות וכל קהילה תלך לועדה אחרת
  ואילו שהם בין הקהילות ילכו ל... אבדון
  ולכן אם כל הכבוד להערות ויש כבוד הרבנים הם מחליטים ולא אנחנו • @מתעניין
  אני לא עובד על אף אחד ואין לי בעייה שלא תאמין לי
  אני בעצמי פותח לאנשים קוים בימות מכיון שאין תחליף לרמה של המערכות
  אתה יכול להבין לבד שמישהו שקשור לועדה לא יעשה את זה
  אבל אינני שותף למלחמה ברבנים ובתורה הקדושה בשום פנים ואופן • אתה מתאר אחריות רבנית קלאסית.... וכל אחריות היא אחריות רק שאם המערכת תתפרק כנראה שמשהו מלכתחילה לא היה תקין ואדרבה המסורת מראה שעל כתפי גודלי ישראל מונחת האחריות ליתן לעם את הכלים שהוא צריך בהתאם למצבו ואני חושב שהימנעות ואי נטילת הכח ועשיית סדר מאותם אלו העושים ככל העולה על רוחם היא אסון מפני שהיא מערערת את האמונה התמימה שלנו כציבור
  ואגב כך גם היה לעם ישראל כמשה העמיד עליהם דיינים כי ראה שההצעה של יתרו משקפת את צורך העם והגם שהייתה ירידה בעם ישראל מפני שהשמועה עברה מכלי ראשון לכלים אחרים..... עדיין משה רבנו העמיד זאת.... • @קומבינטור בשביל זה כתבתי לך שיש לך עוד מה ללמוד בהיררכיה של ההנהגה היהודית ולהבין שלא כל מי שמנפנף ביהדות בצורה כזו או אחרת הוא מנהיג
  לצערי ולצער עמ"י כולו...... וממילא אין זה בכלל מלחמה בתורה ואתה מגן על כלום...... • @שולי
  מי שמחליט בכל הנידונים שהעלית וחתחת בהם כבעל הבית הם רק הרבנים כך שכל מילה שלך בעניין איננה רלוונטית
  אני יודע שיש כאלו שלא יודעים את מה שאני כותב וחושבים אחרת מבחינתי זה מה לעשות יש גם חילונים לצערי • @קומבינטור אכן כן אין מקום לדעות אישיות אלא לדעת גדולי ישראל
  רק שמסורת שלנו כיהודים הינה הסיבה שאני יהודי שומר תורה ומצוות
  ומסורת כוללת לא רק איך הניח תפילין אלא גם מה היא הנהגה ומה דרכה ומה הפשט עשה לך רב....
  ואם זה לא היה כלול במסורת כנראה שהייתי בוחר לי איזה שהוא ראביי לטעמי מהמבחר הגדול בארה"ב......
  מה שאני בא לומר שזו לא דעה אלא מסורת שלי שלך ושל כולם.......


התחבר כדי לפרסם תגובה